Neler yeni

admin

Joymax Family
Forum Yöneticisi
VIP Üye
Aileden Biri
Joymax Amiral
Katılım
5 Şub 2021
Mesajlar
90
Tepkime puanı
38
Puanları
118
Ülke
TÜRKİYE
Ad
JoymaxTR
Soyad
Family
Discord
JoymaxTR#7857
Icebox 4.04 Düzenlemelerine Yakından Bakalım

Bu ayrıntılı inceleme sayesinde değerlendirdiğimiz bazı fırsatları ve yaptığımız değişikliklerin sebeplerini öğrenebileceksiniz.


SANDIKTA NE VAR?


Icebox daha karmaşık ve dikey düzlemde bir oynanış sunuyor ve haritanın zaman içinde aldığı şekilden memnunuz, buna 1.14 Yaması'nda yaptığımız değişiklikler de dahil. Bununla beraber, B Bölgesi'nde hoşlanmadığımız bazı oynanış unsurları fark ettikten ve sizden bu konuda geribildirimler aldıktan sonra 4.04 Yaması'nda değişiklikler yaptık.

Aldığımız geribildirimler ışığında B Bölgesi'nde bazı önemli düzenlemeler yaptık. Ayrıca, Icebox genelinde haritadaki yaşam kalitesi düzenlemelerine odaklanan bazı değişiklikler de mevcut.


B BÖLGESİ: YAKLAŞ, ELE GEÇİR, SAVUN


Öncelikle saldıranların B Bölgesi'ne yaklaşımından başlayalım.


Saldıran Başlangıcı'nın yanındaki binanın çıkışı değişti. Yeni çıkış noktası artık bölgeye doğru ilerlemeye çalışan oyuncuların yüksekteki konteynırın altında bulunan bölgeyi temizlemesine olanak sağlayacak. Bu, saldıranların "yeşil" alana (büyük yeşil konteynırın olduğu bölge) giriş planlarını biraz daha niyetlerine göre şekillendirmelerini sağlayacak ve birbirlerini daha etkili bir şekilde desteklemelerine yardımcı olacak.

Icebox_Updates_1.jpg
Icebox_Updates_2.jpg
Icebox_Updates_3.jpg
Şimdi daha önemli düzenleme konularından biri olan sarı alana geçelim!
B Bölgesi'nde gözlemlediğimiz şeylerden biri de saldıranların sarı konteynırın kontrolünü ele geçirdikten sonra oraya sığınıp bölgeyi o şekilde tutmaya devam etmesi. Bu mantıklıydı, sarı konteynır çok güçlü bir konumdu ve oyuncuları püskürterek buradan uzaklaştırmak zordu.
Fakat sarı konteynırın sahip olduğu bu gücü biraz azaltmak istedik. Öte yandan nispeten güvenli bir siper olarak da kalmasını sağladık. Bu değişiklikler, oyuncuların konumlandıkları yeri daha çok önemsemesine yardımcı oluyor. Artık yetenekleri kullanarak sarı alanı daha kolay kontrol altına alabilmeli veya orada konuşlanan oyuncuları dağıtabilmelisiniz. Bununla ve bölgeyle ilgili birazdan anlatacağımız değişikliklerle birlikte saldıranların bölgenin içine doğru ilerlemek için daha fazla sebebi olacak ve saldıranlar öncekinden daha fazla alanı kontrol edecek. Bunun gibi stratejileri öne çıkarmanın Icebox'taki oynanışı daha sağlıklı hale getireceğini düşünüyoruz.
Icebox_Updates_4.jpg

Şimdi de B Bölgesi'nin kendisine geçelim!


Aşağıdaki konteynır artık kapalı. Bu alanın ortaya çıkardığı karmaşıklıktan dolayı, alanı güvenli bir şekilde temizlemenin ve bölgede oynamaya devam etmenin çok zor olduğunu fark ettik. İnce duvarlar da pek ideal bir çatışma ortamı sunmuyordu. Yeni şekli sayesinde oynaması daha güvenli seçeneklere sahip olacaksınız ve tur ilerledikçe olan biteni takip etmeniz kolaylaşacak. Üstteki konteynırdaki kapı girişi, savunanlara daha iyi bir görüş açısı sağlamak adına yer değiştirdi. Ayrıca, yeşil konteynırın oradan gelen saldıranların görünmesini engelliyor.

Icebox_Updates_5.jpg

Dış duvar ve vincin de yerleri değişti. Bu değişiklik, Kardanadam'a giden yolu (mini haritanın sol üst köşesi) doğru şekilde atılmış bir duman bombasının kapatabileceği kadar daraltıyor.

Icebox_Updates_6.jpg
Varsayılan Spike yerleştirme yerlerinden biri olarak görünen eski kutular (Spike yerleştirme bölgesinin bitişiğindeki alan) Orta'ya biraz daha yaklaştırıldı. Bu değişiklik "tehlike" bölgesinden (vincin hemen yanındaki köşe) Orta'daki geçide uzanan görüş mesafesini engelliyor. Bu kutular olmayınca Spike yerleştirme alanında da bazı değişiklikler yapmak durumunda kaldık. Bu alan artık yeşil konteynırlı alana doğru uzanıyor. Böylece, saldıran takımın B Bölgesi'ni tuttuğu durumlarda nispeten daha güvenli bir Spike yerleştirme yeri sunuyor. Alan, aynı şekilde Kardanadam'a doğru da genişletildi. Üstteki konteynıra uzanan köprüye artık Spike yerleştirebileceksiniz. Bunu, yeni Spike yerleştirme konumlarını tanıtma yöntemi olarak da görebilirsiniz.
Icebox_Updates_7.jpg
Icebox_Updates_8.jpg

Son olarak, B Arka'daki bina da resmen kapandı. Bu, saldıranların bölgenin daha derinlere ilerlemesine ve bölgeyi kontrol altına almasına ortam sağlıyor. Bu değişikliğin Çit etrafında dönen stratejileri öne çıkaracağını umuyoruz. Çit üstüne kurulu hamleleri seviyoruz.

Icebox_Updates_9.jpg


ICEBOX'TA YAŞAM KALİTESİ DEĞİŞİKLİKLERİPekâlâ! B Bölgesi'ni bitirdik. Şimdi de Icebox'ta gözünüzden kaçmayacağını umduğumuz yaşam kalitesi değişikliklerine geçelim.

Kazan Dairesi'ne giden rampayı sadeleştirdik ve alanı biraz daralttık. Böylece, gerektiğinde bölgeyi daha tutarlı bir şekilde duman altında bırakabileceksiniz. Bu değişiklik, rakiplerin gözetleme noktalarını kollamayı kolaylaştıracak ve Kontrol Uzmanı ajanların aksiyonu başlatması için daha fazla alan açacak.

Icebox_Updates_10.jpg

Kingdom'daki Mutfak'ın daha güzel günleri de olmuştu. Yine de yeniden modellenmiş alan artık yepyeni bir arka duvara sahip! Böylece, oyuncular bu bölgede biraz daha rahat ilerleyebilecek ve Savunan Başlangıcı'na ilerlerken gelen "%50 şansım var" hissi biraz azalacak.

Icebox_Updates_11.jpg

Küçük bir detay ama Ekranlar'a açılan kapı da biraz alçaltıldı. Buradaki amacımız buradan yapılabilen tuhaf "ayak vurma" olayını ortadan kaldırmaktı. Kimse kimsenin topuğuna sıkmasın istedik. Zaten bunu kimse sevmiyordu.

Icebox_Updates_12.jpg

A Bölgesi'ndeki yarım siperin yerine bir kutu koyuldu. Savunanlara siper alabilecekleri yeni bir pozisyon imkânı tanıdık.

Icebox_Updates_13.jpg

Saldıranların alanında üstüne çıkıp bakabildiğiniz borular kaldırıldı. Saldıranların A Bölgesi'ne ilerlemek için çok fazla seçeneği vardı ve biz de seçenekleri sadeleştirebileceğimizi düşündük.

Icebox_Updates_14.jpg

Vakit ayırdığınız için teşekkürler, Icebox'ta görüşmek üzere.​
 
Üst